Kim direnirse hak adalet özgürlük ülkesinde onların sözü geçer




Diktatöre faşizme kim direnirse hak adalet özgürlük ülkesinde onların sözü geçerli olacak

Sürdürülemez hale gelen yağma düzenine diktatör ve suç şebekesinin de çare olmayacağı ortada. Yıkılıp gitmeye mahkum faşist devlete karşı tek gerçekçi alternatif ise direnişle oluşmaktadır.

1- Yağma düzeni tıkanmış ve kendi iç işleyişinde diktatör ve şebekesinin suç yöntemleri dışında her seçeneği devre dışı kalmıştır.

2- Toplumsal ayrışma diktatör ve şebekesinin suçlarına bulaşmakla bu suçlara bulaşmamış olmak arasındadır. 

3- Diktatör ve şebekesinin işledikleri suçlara bulaşmamış herkesi düşman diye ilan edip saldırması toplumda her insanı devlet ve yandaş saldırısı altında yaşamaya mecbur etmiş, diktatörün “OHAL kime dokundu ki” tarzı açıklamaları da hiç kimseyi ikna etmemiştir. 

4- Yağma ve sömürü düzeniyle var olabilenler kendi iç çatışmaları ve diktatörün “mutlak itaat” dayatmasıyla yaşayamaz hale düşünce buna direnmenin yollarını arar hale gelmiştir.

5- Sokaklara çıkmamakta “kararlı” CHP’nin üst kademesinin dahi kitlesel bir şekilde sokağa çıkmak zorunda kalışı yağma düzenindeki “diktatöre itaat” dayatmasının yarattığı derin kırılmanın göstergesidir. 

6- Sadece gücü yeten yetene yönteminin geçerli olmasıyla her tür hak ve adalet de ancak direnişle elde edilebilir durumdadır.

7- Hakkın adaletin özgürlüğü hak ettiğine inanan toplum çoğunluğu diktatör ve şebekesine karşı direnmenin “güvenli” yol ve yöntemlerini aramaktadır. 

8- Faşizme direnişin “kaybetmek ve fedakarlıklarla” yürümesinden gözü korkanların aradıkları “güvenli direniş” ise ancak diktatörle uzlaşırlarsa vardır. Direnmenin güvenli alanının direnişin kendisi olduğu ancak şu veya bu biçimde direnildikçe görülecektir.

9- Diktatörle şebekesinin sonu belirginleşmiştir. Hak adalet özgürlük için direnenler yeni dönemin söz ve karar sahibi olacaktır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y