Korkunu Yen Her Şeyi Göze Alıp Diren


Diktatöre Tapanlar

korkup susanlar
her şeyi göze alıp direnenler


Halkın ayaklanıp iktidarı alaşağı ederek işlenen yüz kızartıcı savaş ve insanlık suçları için hesap sorma olasılığı her toplumsal gelişmede artmaktadır. Diktatörün ve suç düzeninde yer alıp bu suçlara bulaşanlar için artık her toplumsal gelişme bir kabustur.

1- Diktatör de şebekesi de sürekli tedirgin. Yarınlarının yargılanmaktan başka bir yere çıkamayacağını görerek bundan kurtulmak için her şeyi deneyen suçlulardan başka bir şey değiller.

2- Değişip dönüşen toplum, dünyanın en eski faşist devlet biçimlerinden birinin diktatör ve şebekesinin “başKANlık” pespayeliğiyle sürdürmek istemesine müsade etmekten çok uzak.

3- Diktatör ve şebekesini işledikleri suçlara az veya çok bulaşanlardan oluşan bir kesim dışında savunacak hiç kimse yok. 

4- Diktatör ve şebekesiyle suç ilişkisine giren herkesin de toplumdaki her gelişmeye karşı tün topluma düşman kesilip saldırganlaşması ise yaşadıkları çıkmazın ifadesi.

5- Yağma ve sömürüyle var olabilenlerin toplumu diladikleri gibi yönlendirmek için işlettikleri devlet, medya, mafya, toplumsal her kurum ve her mekanizma ise artık eskisi gibi “mutlak” etkin olmaktan çok uzak.

6- Devlet dahil her gücü elinde tutan diktatör ve şebekesi karşısında örgütsüz olma alışkanlığındaki toplum tek tek birey olarak kendini savunmaktan, hayatını uğrayacağı zararlardan korumaktan çok uzak olmanın çaresizliğiyle uğradığı haksızlık ve zarar ne olursa olsun daha çok zarar görmemek için korkuyla sinip susmaktadır.

7- Örgütsüz toplumların yağma ve sömürüyle var olabilenlerin düzeninde kendini savunması imkansıza yakındır. Tek çareleri ise toplumsal bir isyandır.

8- Uzun yıllardır mücadele birikimleriyle devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketi dışında faşizme karşı direnebilecek bir toplumsal güç bulunmamaktadır. Sistemin “müsade ettiği” sistem içi her hareket ise sıkıştığı yerde sisteme yamanmak dışında çaresiz kalmaktadır.

9- Her toplumsal gelişme diktatöre tapanlara karşı her şeyi göze alıp direnenler arasında bir seçim yapmakla ilgili hale gelmektedir. Diktatör ve şebekesine karşı direnişin gücü arttıkça korkuyla susanlar da direnişe dahil olacaktır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y