Korkup Sindikçe Köle Direndikçe Hak Adalet Özgürlük


korkup sindikçe diktatöre tapan köle
direndikçe hak adalet özgürlük


Suç şebekesi olmak dışında her vasfını yitiren devlet, diktatör ve suç ortaklarından kurtulmadıkça “görüntüyü kurtarmak için yasalara uyan” özelliğini de bir daha kazanamayacaktır.

1- Halk düşmanı yağma şebekesiyle bu şebekeye karşı yaşam savaşı veren toplum arasındaki ayrışma daha sert çatışmalara gitmekte.

2- Toplumdaki herkesin her baskıyı saldırıyı göze alıp “barışçıl” eylemlerle hak adalet taleplerinin diktatör ve şebekesinin gasp ettiği devlette hiçbir karşılığının olmaması hak adalet özgürlük talebi için direnenlerin diktatör ve şebekesinin “anlayacağı dilden” yöntemler kullanmasına dönüşecek.

3- Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın diktatörün işlediği suçlara bulaşan suç ortakları dışında toplumda herkesin itirazına rağmen katledilme olasılığı artık bir gerçeğe dönüşürken “barışçıl” eylemleri de etkileyecektir.

4- Ana muhalefet partisi CHP’nin “adalet” yürüyüşü ise “işe yaramadığı” süreçte barışçıl eylemlerin de sonuna işarettir.

5- Diktatör ve şebekesinin devlet içinde ve devlet tarafından silahlandırılmak dahil iktidarı hiçbir koşulda bırakmamak için her “tedbiri aldığına” inanmasıyla diktatöre tapmak dışındaki her toplumsal eylem ve düşüncenin katledilmek dahil her saldırıya uğraması sıradan ülke işleyişi olacaktır.

6- Devlet gücünü de elinde tutan yağmacılar halka topyekün saldırıya geçince ömrünce örgütsüz kalması ve 3 kişi bir araya gelmekten kaçınması ezberletilmiş toplum çoğunluğunun kendini savunmaktan aciz kalıp korkuyla sinmek dışında yapabileceği bir şey yoktur. 

7- Uzun yıllardır fedakarlıklarla direnme geleneğini ayakta tutan devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketinin bundan sonraki süreçte devlet zulmüyle oluşturulan “soyutlanmadan” kurtulma adımları atması toplumsal alandaki en önemli gelişme olacaktır.

8- Direniş ilk kez faşimin topyekün saldırısına rağmen ayakta durmayı başarmış ve tüm toplum için hak adalet özgürlüğün tek savunucusu olduğunu kanıtlamıştır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y