RedHack'ten Askerleri Zehirlemekten Vazgeçin Uyarısı

Yağma Şebekesi Askerleri de Zehirliyor  

Diktatörün servetini korumak amacıyla Katar'a "ucuz" asker ihracının ballandırılarak anlatıldığı yandaş medya haberleri arasında Manisa'da binlerce askerin defalarca zehirlenmesi haberleri ancak diktatöre bağlı bakanların ve valinin saçmalığa varan "açıklamalarıyla" yer verilebildi.

Devlete ait her kurum ve konunun özelleştirilip yandaşlara yağma alanı yapılmasında askerlerin yemekleri de vardı. Asker yemeklerinin yandaşlara para akıtma aracı olması ve bunları hiçbir biçimde denetleyecek mekanizmanın da olmaması yapılan usulsüzlük ve yağmanın ancak üstü örtülemeyecek ağır sonuçları ortaya çıkınca duyulabilmekte.

Manisa’daki 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’nda 23 Mayıs’ta 1047 erin ilk gıda zehirlenmesinde Piyade Er Hüsnü Özel yaşamını yitirmişti. Erin ölüm nedeninin ailesine dahi açıklanmaması sadece gıda zehirlenmesiyle ortaya çıkacak suçlular zincirinin gizlenmesiyle mi sınırlı yoksa daha başka suçların da üstünü örtme gayreti mi sorunun cevabı ancak iktidar değişince ortaya çıkabilecek. 

Manisa'da askerlerin toplu zehirlenmesi üst üste 4. defa oldu. Her seferinde binlerce erin zehirlenmesi ve bu zehirlenmelere yönelik etkin bir soruşturmadan dahi kaçınılması diktatör ve şebekesinin işlettiği yağma düzeninin her tür suça rağmen devam ettirilmek zorunda olduğunun göstergesi.  

Manisa'dan KKTC'ye giden askerlerin de zehirlenmesi ve bunun da üstünün örtülme girişimi daha ortadayken bu kez de Kastamonu Gölköy 5. Jandarma Alay Komutanlığı'nda 38 askerin yemekten zehirlendiği ortaya çıktı.

Redhack en son damat Berat Albayrak'ın maillerini hackleyip diktatör ve yakın çevresinin IŞİD bağlantıları dahil bir dizi suçlarının belgelerini yayınlamıştı. Bu eylemin ardından Redhack haberi yaptılar diye tutuklanan gazeteciler ise hala iddianamesiz yargısız hapishanede yüzüncü günlerini geçirmekte. 

Redhack, asker zehirlenmelerine dikkat çekip yaşananların üstü örtülmesin diye Milli Savunma Bakanlığı sitesini uyarı amaçlı hackleyip duyurusunu bırakırken hiçbir suçun artık hesabının sorulmadan bırakılmayacağı bir dönemin gelişinin de sözcülüğünü yapmaya devam etti.

Ülkedeki herkesi rehinesi gören suçlular iktidarında askerlerin de yağmacıların rehinesi olarak her yöne sürülüp her zulme boyun eğmesi istenmekte. Haksız bir savaşta ölüme sürüklenen, egemenlerin her kirli işinde kullanıp atacağı bir araç diye gördüğü erlerin hayatlarını bir hiç uğruna harcamamaları için yine güvenebilecekleri tek yer devrimciler sosyalistler.    
 

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y