Suç Devletine İsyan Haktır

Diktatörün suç devletine isyan haktır

İşlediği iddia edilen sistem tamamen tıkanmış ve zordan başka her yöntem devre dışı kalmıştır. Diktatör ve şebekesi zorla yalanla hileyle gasp ettikleri devletle her suçu işlemeyi sürdürmektedir.

1- Diktatör ve şebekesinin kendileriyle birlikte köşeye sıkıştırdığı ülkede demokratik, barışçı, yasalarla uygulanabilen hiçbir girişim ve eylemin karşılığı kalmamıştır. 

2- Akıl ve vicdanla ömrü boyunca ilişkisi olmayan bir güruh tüm toplumu rehin alıp IŞİD vari bir devlette yaşamaya sürüklemektedir.

3- Hak ve adaletin adını anmanın dahi diktatöre yönelik tehdit diye tanımlanıp devlet işeyişi yapılması ve diktatör ile şebekesi dışında hiçbir şeyin hiç kimsenin öneminin olmadığı bir süreç işletilmektedir.

4- İşledikleri yüz kızartıcı, savaş ve insanlık suçlarından kaçmayı sadece iktidarda kalarak sürdürebilen güruhun karşısında ise direnen devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketi dışında öfkeyle homurdanıp “bir fırsatını beklemekten” başka şey yapamayan darma dağın bir toplum vardır.

5- Diktatör ve şebekesinin gücü korkuyla sindirip susturdukları kadardır. Korkuyla susmak dışında çaresi olmadığına alıştırılmış geniş kesimlerin “bireysel kurtuluş arayışları” ise tükenmekte ve direnenleri yalnız bırakmanın ağır sonuçlarıyla kaçınılmazca karşılaşmaktadır. 

6- Diktatör ve şebekesinin beceriksiz basiretsizlikleriyle toplumda herkesi en ufak bir hak adalet arayışında dahi çaresiz bırakması ve sürekli iç savaş çıkarmaya yönelik kışkırtıcılık yapması insanca bir yaşam isteyen herkesi isyan dışında seçeneksiz bırakmaktadır.

7- Diktatöre tapınmak dışında toplumsal her davranış ve düşüncenin fiilen yasaklı olup devlet ve yandaş saldırısına uğramasının yarattığı korku iklimi geniş kesimlerde suskunluk yaratmış, her şeyi göze alıp direnenlerin mücadelesi ise korku ve suskunluğun içinde biriken öfkeye isyan yolu açmaktadır.

8- Zulme teslim olan her toplum çürüyüp yozlaşır. Zalime direnenler ise her şartta insanca yaşama ulaşmanın tek toplumsal seçeneğidir. Faşizme direniş ve isyan en meşru insan hakkıdır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y