Suç Düzenine Karşı Hak Adalet Özgürlük Direnişte


diktatörün suç düzenine karşı 
hak adalet özgürlük direnişte

Diktatörün ve şebekesinin sefil çıkarları dışında hiçbir şeyin hiç kimsenin öneminin olmadığı “yeni Türkiye” düzeni zulümle dayatılmakta.

1- Yağma düzeni sürdürülemez haldedir. Diktatör ve şebekesinin suç düzeni de yağma düzeninin sona erişinin tüm toplum için daha eziyet dolu yıkımlar içinde olmasından başka bir şey değildir.

2- Açlıkla yoklukla “terbiye edilmek” istenen toplum bu durumu ne olursa olsun “hiçbir sorun çıkarmadan” itaatle karşılamak yerine başka çareler arama eğilimindedir.

3- Uzun yıllardır faşizme karşı mücadele eden devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketinin oluşturduğu direniş alanları bu kez toplumun daha geniş çoğunluğunun “ilgisini” çekmekte ve devletin uydurduğu yalan propagandaya kanmamaktadır.

4- Yağma ve sömürü düzeniyle var olabilenler diktatör ve şebekesinin işlediği suçlara bulaşmak dışında seçeneksiz bırakılmış ve bu suçların ortağı olarak da diktatörün etrafında iç savaşa hazırlanan suç güruhuna dönüşmüştür. 

5- Diktatör, her tür suç güruhunu etrafında toplamış halk düşmanı yağmacı bir suç merkezini temsil etmekte ve devlet dahil ele geçirdiği her yerde suç yöntemleri işlemektedir. 

6- Diktatör ve şebekesinin faşist devlet geleneğinin her şerri etrafında kümelenip diktatör tapmayan herkese de savaş açması karşısında toplumda tek tek hiç kimsenin kendini savunma gücü yoktur.

7- Faşist devlet düzeniyle birbirine güvenmemesi ezberletilmiş, 3 kişi biraraya gelmesi ömrü boyunca suç sayılmış toplumun diktatör ve şebekesine karşı koyabilme gücü yalnızca ona güven veren program ve örgütlü direnişin öncülük edeceği toplu bir isyanla mümkündür.

8- Diktatörün dayattığı suç düzeninde hak adalet özgürlük talepleri Cizre, Sur, Şırnak vb direnişlerinde görüldüğü üzere her şeyi göze almayı gerektirmektedir. Her şeyi göze alan direniş geleneğini taşıyan devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketinin faşizmin saldırıları altında ayakta kalma başarısının yönü ise gelişme ve büyümeye yöneliktir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y