15 Temmuz; Darbenin 1. Yılında Diktatöre Tapınma Ayinleri

 
15 Temmuz; suç şebekelerinin 
kanlı hesaplaşmasının 1.yılında 
diktatöre tapınma ayinleri

Devletin ezberle diye dayattıklarından başka şey bilmemeyi öğrenmiş devlet yandaşları devlete kim hakimse onu yüceltme ayinlerine katılma alışkanlığındadır.

1- 15 Temmuz darbe girişimi topluma zorla ezberletilmek istenen diktatörün çıkarına uydurulmuş senaryodan farklıdır. Suç şebekeleri arasındaki çıkar sürtüşmesinin silahlı hesaplaşmaya dönüşmesi ve devlet olanaklarıyla ülkenin kaderiyle oynamasıdır. 

2- Faşizmin her alanda örgütlü olup toplumu örgütsüzlüğe mahkum edip rehin tutması resmi ideoloji dışında bir şeyi savunmak bir yana düşünmeyi bile tehlikeli sayan geniş bir “sağcı, ümmetçi, milliyetçi, devlet yandaşı vb” kesim yaratmaktadır. Ceberrut devlet karşısında kendini savunmasız bulanlar devletin her suçunu savunmak veya en azından “olağan” karşılamak zorundadır.

3- Yağma ve sömürüyle var olabilenler diktatörün faşist suç devleti yöntemleriyle sürdürülemez düzeni ayakta tutabileceğini sanacak kadar sıkışmıştır. 

4- Her toplumsal gelişmede diktatöre sadakat ayinleri düzenlenmesi diktatöre tapan IŞİD vari bir kontra suç güruhunun tabanını genişletmekle ilgilidir.

5- Sokaklara salınan suç şebekeleri diktatöre tapınma ayinleri düzenleyip bunun dışında kalan herkese de düşmanlığı kalıcılaştırmaya uğraşmaktadır.

6- Klasik sağcı toplumsal tabandaki erimeyi suça bulaştırdıklarıyla durdurmak isteyen diktatör tapınma ayinleriyle ülkeyi suça bulaşmanın olağanlaştığı bir sürece zorlamaktadır. 

7- Diktatör ve şebekesi, içinde bir dizi yeni çatışmaya gebe olan suç organizasyonudur. 15 Temmuz gibi çatışmalar önümüzdeki dönemin kaçınılmaz gündemidir. Toplumsal her kuralın geçersiz sayılıp gücü yeten yetene döneminin doğal sonucu bu çatışmaların da şiddete dayalı olmasını koşullamaktadır.

8- Toplumsal her etkinlik ve işleyiş diktatöre tapınma ile buna karşı durmak arasında geçecektir. Diktatörün camileri dahi kendisine tapınma mekanı yapması ve devletle işi olan herkesin diktatöre tapma zorunluğu toplumda herkesi ya diktatöre tapacaksın ya da insan kalıp zalime direneceksin ayrımına sıkıştırmıştır.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y