15 Temmuz Suç Şebekeleri Arasında Silahlı Hesaplaşmadır  
15 Temmuz 
suç şebekeleri arasında silahlı hesaplaşmadır

Suç şebekelerinin faşist devletinde iç çatışmalar bitmez. Suç şebekesi olmaktan başka her vasfını yitiren güruhun devlet ve toplum hayatını gasp edip halkı rehin almaları kendi iç çatışmalarını da yasa, kural vb tanımadan ancak silahla, zorbalıkla yapabilir hale gelmelerine yol açtı.

1- Sürdürülemez durumdaki yağma düzenini olduğu gibi devam ettiremezlerse her güç ve etkinliğini yitirecek olan yağmacı güruh 15 Temmuz’da sokağa saldıkları silahlı gruplarla birbirine girmiştir.

2- Kontrollü darbe, “fırsat darbesi” diye tanımlanan çatışmalarda çok sayıda insan ölüp yaralanmış devletin silahlandırıp sokağa çıkarttığı taraftarlar birbirine girmiştir. 

3- Diktatör ve şebekesinin iktidarda kalma mecburiyetiyle işledikleri suçlara darbe girişimi “entrikası” veya “kontrollü darbe” ile sayısız insanın kanının dökülmesi de eklenmiştir.

4- Diktatör ve şebekesi 7 Haziran 2015 seçim yenilgisinin “normal şartlarda” sonun başlangıcı olduğu için her yasa, kuralı hiçe sayacağı yeni bir sürece girip suç işlemek dışında her vasfını kaybetmiş ve ülkede suç yöntemleri dışında her şey etkisiz geçersiz hale gelmiştir. 

5- 15 Temmuz’dan sonraki 1 yılda darbe sürecinde yaşananların pek çoğunun üstü örtülüp darbeyle ilgili her şey belirsiz bırakılmıştır.

6- Toplumdaki herkes açıklamaktan korksalar da diktatörün en sadık tapıcıları dahil 15 Temmuz darbe girişiminde diktatörün parmağı ve sorumluluğu olduğuna inanmaktadır.

7- Fethullah için “ne istedilerse verdik” diyen diktatör veya yandaşlarına “körü körüne diktatörün peşinden gitme” emri veren Fethullah ülkeyi yıkıma sürükleyen kanlı hesaplaşmanın failleri olmuştur.

8- Yağma düzeni sürdürülemezliğinden çıkışı diktatör ve şebekesinin ceberrut yöntemlerinde arayacak kadar tıkanıp çürümüştür. 

9- Diktatör ve şebekesi gücün zora dayalı yöntemleri dışında her olasılığı hiçe sayan bir güruhken toplumun da direniş dışında çıkış bulması imkansızdır. Direniş ise yağma düzenine karşı tek insani çözümdür.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y