15 Temmuz; Suçluların Yağma İçin Silahlı Çatışması


15 Temmuz; suçluların yağmadan pay kapmak için silahlı çatışması

Yağma ve sömürüyle var olabilenlerin pay kavgası her zaman içinde şiddeti de barındırır ve kendini şiddetle ifade etmekten başka çaresi kalmayan yerlere sıkıştırması da “olağan” sürecidir.

1- Yağma düzeni olduğu gibi sürdürülemez hale gelip tıkanınca yağma düzeniyle var olabilenlerin şiddet ve zulümden başka yönetim argümanları kalmadı.

2- 15 Temmuz darbe girişimi, Fethullah Gülen’in yandaşlarına “ölüleri bile mezardan kaldırıp Erdoğan’a oy attıracaksınız” dediği ve “ne istedilerse verdik” diyen diktatör arasındaki suç ortaklığının silahlı çatışmaya dönüşmesinden başka bir şey değildir. 

3- Faşizm iç çatışmaları bitmeyen bir rejimdir. Diktatör de bu iç çatışmaları kendinden başka herkese saldırarak sürdürmektedir. 

4- Faşizmin kendi içindeki yağmadan pay kapma çatışması sadece suç şebekelerinin birbirine zarar verme süreci değildir. Suç şebekelerinin asıl zarar verdikleri ülke ve toplumdur.

5- Yağma düzeniyle var olabilenlerin asıl kabusu kendi aralarındaki çatışma değil toplumun isyan edipyağmacılara karşı harekete geçerek yağma düzenini değiştirme gücü kazanmasıdır.

6- Diktatör ve şebekesi 15 Temmuz’u “fırsat” darbesi yapıp tüm toplumu da diktatöre bağlı suç şebekelerinin rehini yapmıştır.

7- Toplumsal her değer sadece diktatörün işine yararsa geçerli sayılmaktadır. Camilerin Allah’ın evi olmaktan çıkarılıp diktatöre tapınma mekanları haline dönüştürülmesi diktatörün topluma güçlüye tapın dayatmasıdır.

8- Diktatör ve şebekesi kendisine tapınmayan herkese düşmanlıkla var olabilecek kadar sıkışmış beceriksiz basiretsiz bir suç güruhudur. 

9- Tüm anladıkları yağmaladıkları kadar olan ve bunu da ancak ceberrut bir yönetimle sürdürebilen suç güruhuna karşı korkuyla sinmek dışında çare bulamayan toplumsal çoğunluğun yağmadan ve zulümden bu şekilde kurtulması ise mümkün değildir.

10- Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da 15 Temmuz gibi silahlı çatışmalı bir çok “sürtüşme” yağma düzeninin “normal halidir”. Toplumun direniş dışında yağma düzenini suç devleti yöntemleriyle dayatanlara karşı insani bir çıkışı da kurtuluşu da yoktur.

11- Diktatör ve şebekesi de, bir başka suç şebekesi de toplumun insanca bir yaşama kavuşmasının önündeki engellerdir. Bu engelin aşılmasının yegane yolu ise her yerde her araçla direniştir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y