Darbenin Sorumlusu Diktatör Halka Hesap Vermeli

Kontrollü fırsat darbesi sorumlusu diktatör ve şebekesi halka hesap vermeli

Diktatör ve şebekesi tüm iddialarının aksine yönetmeyi de gitmeyi de beceremeyecek kadar basiretsiz bir suç güruhu. Yapabildikleri tek şey suç düzeniyle ülkeyi halkı yağmalayıp zulümle sindirmek.

1- 15 Temmuz fırsat darbesinin kontrollü olduğu en yetkili ağızlarca açıklandı. Diktatörle şebekesinin sıkıştığı açmazdan kurtulmak için fırsat dedikleri darbe Fethullahçı güruhun da katkısıyla tüm topluma karşı yapıldı.

2- Fethullah ve yakın çevresinin her suçu işlemeye müsait diktatör ve şebekesinin iktidarda kalmayı sürdürmesi için “ikna edilip” “saf” taraftarlarını satması 15 Temmuz kontrollü darbesinde “gerçekçilik süsü” olmuştur.

3- Diktatör ve yakın çevresi kontrollü olduğuna ikna edilen darbede “kabuslar” görmüştür. Diktatörün kendisine biçilen role uygun atraksiyonları kontrollü darbeyle istenen uluslararası sonuçları üretmekte aciz kalıp kendi yandaşlarını mobilize etmeye yaramış uluslararası alanda ise diktatör ve şebekesi tüm gücünü başkalarına teslim etmiştir.

4- Diktatör ve şebekesinin 15 Temmuz kontrollü fırsat darbesinin üstünden 1 yıla yakın geçen zaman sonucunda toplumsal her girişimden “ürkmesi” vadesinin dolduğunun her alanda görünmesindendir. Sistemin iç işleyişi tamamen işlevsizleştiği için diktatör ve şebekesinin zorla def edilmesinden başka hiçbir olasılık da kalmamıştır.

5- Kontrollü fırsat darbesinden diktatör ve şebekesi sorumludur. Darbenin üzerinden geçen 1 yılda işledikleri suçların da hesabını vermedikleri sürece toplumun rahatlaması bir yana toplumsal durulma dahi mümkün değildir. 

6- Devlet, para, silah, medya, mafya, “sivil” görünümlü toplum örgütleri vb her toplumsal gücü elinde tutan egemenlerin faşist devlet biçimi diktatörle başKANlık hezeyanıyla da sürdürülemez haldedir. Diktatörün her dayatması topluma daha sancılı bir geçiş dönemi yaşatmaktan başka şeye yaramayacaktır.

7- Değişip dönüşen toplum artık bu suç düzeninde yaşamak istemediğini hayatın her alanında hissettirmektedir Direnenlerin gücünün “zayıflığı” ise sadece görelidir. Her direniş yakın bir toplumsal isyanın mayasıdır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y