Diktatörün Sonu Cesarette Mücadelede Dayanışmada

 

diktatörün sonu 
cesarette mücadelede dayanışmada

Ülkeyi, toplumu ne kadar çok yıkıma sürüklerse iktidar süresini o kadar uzatacak hale düşen diktatör ve şebekesinin tahribatına karşı toplumun korkuyla sinip her zulme teslim olmak dışında tek yapabileceği, her şeyi göze alıp haksızlık ve zulme karşı direnenlere katılmaktır. 

1- Yağma düzeni diktatör ve şebekesinin beceriksiz basiretsizliğiyle suç devleti yöntemlerine sıkışmıştır.

2- Yağma düzeni olduğu gibi sürmedikçe varlığını koruyamayacak olan sağcı, dinci, milliyetçi, devletçi yağmacılara karşı toplumun sistem içinde kendini savunmak adına dahi yapabileceği her seçenek tıkanmıştır. 

3- Diktatör ve şebekesinin suç devleti dışında hiçbir çıkışı kalmayan yağma düzeni karşısında toplumun tek bir insani çıkışı vardır o da faşist devlet düzenine direniş ve isyandır.

4- Yağma düzeni topyekün saldırıya geçince korkuyla sinip ortalıkta görünmeme alışkanlığındaki toplum çoğunluğu bu alışkanlığının onu korumaya yetmeyeceği “farklı” bir dönemden geçildiğinin farkına günlük yaşamı içinde varmaktadır.

5- Her şeyi göze alıp direnenlerin eski tarz toplumdan soyutlanmış yalnızlaşması yoktur. 
 
6- Uzun yıllardır hayatları bahasına mücadeleyi sürdüren devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketi artık faşizmin saldırıları ne biçimde olursa olsun daha önce olmadığı biçimde “yetersiz olsa da” dayanışmayla karşılaşmaktadır. 

7- Faşizmin yarattığı korku iklimine karşı cesaretle mücadele edenler toplumsal korku ve teslimiyeti sarsıp direnişi büyütmektedir.

8- Yağma düzeni diktatör ve şebekesi dışında çıkışsızlığının iç çatışma ve çürümesini yaşarken direnenlerin ortak bir direniş mücadelesi oluşturma adımlarıyla insanca yaşanacak ülke için faşizme isyanın temelleri oluşmaktadır.

9- Diktatör ve şebekesinin faşist suç devleti düzeninin gücü korkuyla teslim aldıkları kadardır. Direnişin gücü büyüyüp gelişmektedir ve ona karşı durabilecek mecalleri de yoktur.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y