Diktatörün Tasmalı Medya Yalanlarına Karşı Gerçekler

 
diktatörün tasmalı medya yalanlarına 
karşı gerçekler

Uydurulmuş tarih, bilgi, eğitim ve yalanlarla var olabilen yağma düzeni artık ne konuda olursa olsun gerçeklerin ifade edilmesine tahammül edemez halde.

1- İktidarı, gücü elinde tutanların çıkarına uygun olmayan her söz her edim devlet güçleri ve yandaşların açık saldırısı altında.

2- Sürdürülemez durumdaki yağma düzeniyle var olabilenler tüm topluma söyledikleri, ezberlettikleri yalanlar dışında her hangi bir şeyi düşünmesinin dahi tehlikeli olduğunu zulümyöntemleriyle dayatmakta.

3- Diktatör ve şebekesinin devreye soktukları medyanın tamamını tasmalı hale getirme “operasyonu” sonucu halkın haber ve bilgi edinme araçlarının ezici çoğunluğu diktatör ve şebekesinin çıkarına hizmet eden kara propaganda araçlarına dönüştürüldü.

4- Ömrü boyunca devletin “izin verdiği” haber ve bilgiler dışındaki her hangi bir haber ve bilgiyi duymasının dahi tehlikeli olduğuna inandırılmış çoğunluk diktatör ve şebekesinin yalanlarından başka şeyi duymaktan korkmayı akıllık sayan suskunlar haline getirildi. 

5- Günlük hayatının her anında yalnızlaştırılıp güçsüzleştirilen toplumun sosyal hayatta ifade ettiği fikri, konuşması, iletişim dili vb ise sadece devletin ezberlettiklerinin tekrarından öte gidememekte.

6- Devletin, yağma düzeninin çıkarına olmayan ezberletilmiş resmi görüş dışında her hangi bir şeyi söylemekten öte düşünmesi yasaklanan toplum da suskunluğa sığınmakta.

7-Diktatör ve şebekesinin faşist devlet geleneğinin yalanlarına diktatöre tapınmayı da ekleyip topluma inanmak mecbutiyeti dayatıp bu yalanlara inanmayanlara da sürekli saldırması gerçekleri ifade edenlerin her şeyi göze alması gereken bir döneme dönüşmüştür. 

8- Gerçekleri ifade etmek diktatör ve şebekesinin tüm saldırı yöntemlerini göze almayı gerektiren bir şey olmasına rağmen faşizme karşı direnenler tüm zorlukları aşarak gerçekleri söylemeye devam etmektedir.

9- Diktatör ve şebekesinin tasmalı medyasının yalanlarına karşı gerçekler korkuyla sindirilmiş toplumun cesaretle dikleşip insanca bir hayat istemesi için yol açıcı tek kanaldır.

10- Diktatör ve şebekesi açık gizli kirli işler çeviren suç güruhu ve tasmalı medyaları da bu suçları AKlamak için yalanlardan oluşturulmuş kara propaganda araçlarıdır. Hak adalet ve özgürlüğe sahip olmasını düşünmesi bile yasaklanan toplum için gerçekler direniştir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y