Diktatörün Yıkımına Karşı Tek Çare DirenişDiktatörün çıkarı için yıkıma sürüklenen ülkede
tek çare her yerde her araçla direniş


Diktatör ve şebekesinin işledikleri suçlardan kaçmayı sürdürmek için iktidarda kalmaya mecbur hale gelmesiyle oluşturdukları yıkımın sonuçları her geçen gün içinden çıkılmaz biçimde ağırlaşıyor.

1- Diktatör ve şebekesi yağma ve talanla var olabilen ve bunu da “kılıfına uydurup” yapmayı “devlet millet” işi diye yalanlarla süslemeyi marifet sayan bir suç güruhu. Son dönemleri ise artık ne kılıfına uydurma ne de suçlarını süslemeye de gerek duymadan uyguladıkları yağmalamayla geçmekte.

2- Toplum ve devlet işleyişin her alanı ve kurumu yıkıntı haline getirilip sadece diktatör ve şebekesinin çıkarı için işletilen bir suç mekanizmasına dönüştürülmüştür.

3- Yargıdan diktatör ve şebekesinin çıkarına uygun olmayan hiçbir kararın çıkması mümkün değiken bu şebekenin işlediği her suçu aklamakta yargının temel vazifesi yapılmıştır.

4- Yasama faaliyetinin hali ise içler acısıdır. Diktatöre tapacak derecede bağımlı AKP vekillerine dahi güvenilmez bulunup yasama faaliyeti sadece diktatörün ilan ettiği KHK’larla yürütülür haldedir.

5- Yürütmenin toplumla bağı ise artık halkın yağmalanması ve buna karşı çıkmaması için zulümle baskılanmasıyla ilgilidir.

6- Sistemin iç işleyişinde diktatöre tapmak dışındaki her şeyin saldırıya uğramasının “olağan” devlet işleyişi yapılmasıyla her hak ve adalet talebinin sesinin dahi duyulmasının tehlikeli sayılmasıyla topluma her tür hak ve adalet arayışında sadece her şeyi göze alıp direnme seçeneği kalmıştır.

7- Sistemin diktatörün çıkarı için işletilen bir suç düzenine dışındaki her özelliğinin yitirmesi toplumda elindekini de yitirme korkusuna buğup suskunluğu yoğunlaştırmıştır.

8- Sistemin tıkanışı her konuda her yerde her araçla direnmeyi en meşru insan hakkı yapmıştır. Çünkü, topluma direnmek dışında hiçbir seçenek bırakılmamıştır.

9- Suç devletine karşı direnişi ayakta tutan devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketinin zayıflığı ise faşizme karşı direnişi daha uzun süreli hale dönüştürmektedir.

10- Diktatör ve şebekesinin suç düzenine karşı toplumdaki herkes her tür hak ve adalet talebi için direnmeye mecburdur.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y