Direniş Cesur ve Onurlu Bir Toplum Seçeneğidir


diktatör ve şebekesi sinik suskun yozlaşmış
direniş, cesur onurlu bir toplum ister


Toplum; yağma düzeninin dayattığı korkak, sinik hak aramaktan uzak, bilgisiz, güçlüye tapınmayı akıllık sayıp ömrünü de yokluk yoksulluktan bir adım önde geçirmek için harcayan köleleşme dayatmasını artık ne olursa olsun kabul etmeyecek kadar dönüşüp değişmiştir.

1- Değişip dönüşen toplum, diktatör ve şebekesinin sürdürülemeyecek kadar yıpranan yağma düzenini suç yöntemleriyle ayakta tutma saldırılarına sinip susmakla, herkes için insanca yaşanacak bir ülke isteyen direnişin yanında yer alıp almamak arasına sıkışmıştır.

2- Yağma düzeni, diktatörün kendisine tapınılması dayatması dışında topluma “yeni bir şey” öneremezken direniş ise her eylemiyle insanca yaşanacak bir ülkenin nasıl olabileceğinin örneklerini vermektedir.

3- Diktatör ve şebekesinin suç güruhu olmaktan başka her vasfını kaybetmesiyle tüm topluma diktatörün suçlarına bulaşmak veya en azından sessiz onay sayılabilecek biçimde susma mecburiyeti dayatılmıştır.

4- Diktatör ve şebekesi suça bulaşarak yozlaşıp çürümeyen hiç kimseyi içinde barındırmayacaktır.

5- Devleti de gasp eden diktatör ve suç şebekesinin tüm topluma devlet gücüyle dayattığı yozlaşıp çürümeyi kabullenmesidir. 


6- Diktatörün ve şebekesinin sayısız yüz kızartıcı, savaş ve insanlık suçlarının kamuoyunca bilinenleri dahi onların hesap vermesi sağlanarak toplum hayatı dışına atılmalarına yeterlidir.


7- Diktatörün devlet gücüyle tüm toplumu rehin alıp kendisine tapınmak dışındaki her şeye saldırması toplumsal tepki verme araçları olmayan toplum çoğunluğunu savunmasız bırakıp korkudan sinmek dışında bir şey yapamaz hale getirmiştir.

8- Diktatör ve şebekesinin ülkeyi yağmalayan bir suç güruhu olduğu herkesin kabul ettiği bir gerçekken bu suç güruhuna “yanaşıp” günü kurtarmak için suça bulaşanlar dışında her insanın hayatta kalmak dahil en ufak bir hak ve adalet arayışı için tek seçeneği direnmektir. 

9- Diktatör ve şebekesi gasp ettikleri güçle korkuyla sinip ömrünü de diktatöre tapınmaya harcayan köleleşmiş bir toplum dışında rahat edemezken direniş ise haklarını savunan cesur bilgili onurlu bir toplum hedeflemektedir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y