Direniş; Diktatörün Kabusu Halkların Umududurdireniş; diktatörün kabusu
hak adalet özgürlük isteyenlerin umududur

Diktatör ve şebekesi dışında hiç kimsenin hiçbir hakının olmadığı suç düzeni dayatmasında her şeyi göze alıp direnenler insanca bir yaşam isteyen her insanın tek umududur.

1- Diktatör ve şebekesiyle suç ortakları dışında herkese sadece korkuyla sinip her zulmü sineye çekmesi dışında bir hayatı yasaklı sayan bir suç düzeni işletilmekte.

2- Haksızlık ve zulme karşı direnen her insana devletin ve yandaşların saldırılmasının “olağanlaştırılması” en ufak bir hak arayışını dahi her şeyi göze almak zorunda olunan bir duruma getirdi.

3- Hayatını her tür saldırıya açık hale getirip, ömrü boyunca da devletin fişlisi sayılmadan hiç kimsenin en ufak bir hak adalet arayışına girişmesinin mümkün olmadığı dayatması korkuyla sinen bir toplum oluşturmak için yapıldı ve faşizm bunda da kısmen başarılı oldu.

4- Değişip dönüşen toplumun zulumle baskı altına alınıp korkuyla sindirilmesi patlaması kaçınılmaz toplumsal öfkeye dönüştü.

5- Diktatör ve şebekesinin her tür ırkçı, gericiliğin savunuculuğunu benimseyip toplumdaki güce dayalı ilişkilerde hak ve adaleti hiçe sayıp güçlü olan kimse onu sahiplenmesi tüm toplum için çatışma ve hesaplaşma olmadan çıkışı olmayan bir süreci zorunlu hale getirdi.

6- Diktatör ve şebekesinin entrikalar ve işledikleri suçlarla beceriksizliklerini marifetmiş gibi şiddet yöntemleriyle dayatıp gücü yeten yetene yöntemi dışında her toplumsal işleyişi yok saymaları her insanı direniş dışında seçeneksiz bıraktı.

7- Diktatör ve şebekesinin, devletin tüm işleyişini direnen insanları yok etmek için çalıştırıp bunu da tek yöntem yapması direnişin toplumsal isyanın ateşleyicisi ve taşıyıcısı olacağındandır. Direniş onların kabusuyken toplumun ise insanca yaşam için tek umududur.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y