İnsanları Yakanlara Karşı Öfken Direniş Olsuninsanları yakarak iktidar sürenlere karşı 
öfken direniş olsun

Yağma ve sömürüyle var olabilenler düzenlerini vahşete varan yöntemlerle sürdürebilmektedir. 

CİZRE 2016 İnsanların yakılarak katledildiği binanın önünde bekleyiş
1- Türkiye devleti ve devletçi her kişi ve kesim insanlığa karşı işlenen suçların failidir.

2- Devlettte etkili ve yetkili yerde olmanın en önemli kuralı insanlığa karşı işlenen suçlara bulaşmış olmaktır.

3- Tüm tarihi insanlığa karşı işlediği suçlardan oluşan yağma düzeni bu suçlara bulaşan “sağcı, dinci, milliyetçi, devletçi” suç şebekelerinden oluşturduğu haydut devletle tüm toplumu korkuyla sinmekten başka hiçbir şey yapamayan çaresizliğe mahkum etmektdir.

4- 2 Temmuz 1993’te Sivas’ta Madımak’ta resmi, sivi devlet görevlileri ve yandaş güruhlarla insanları yakarak katledenler aynı şekilde 2016’da Cizre’de de bunu yapmıştır. Günümüzde açlık grevi yapan öğretmenleri ölüme sürüklemek, “Adalet Yürüyüşü” yapanlara linç saldırısında bulunmak dahil aynı yöntem farklı biçimlerde devam etmektedir.

5- Faşizme öfkesi korkusunda boğulan toplumun zulme karşı korkusu güçlü direnci zayıftır. 

6- Faşizme karşı direniş toplumdaki politik bilinç ve örgütlenme meselesidir. Örgütlenme başarısı zayıf olsa da halkın yaşam hakkı dahil her sorunu için devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketi hala tek güçtür. 

7- Uğradığı haksızlık ve adaletsizlikte en fazla “söylenmeyi” ve bireysel “kurtuluş” peşinde koşmayı beceri sayan çoğunluğun faşizmin saldırıları karşısında hiçbir savunması yoktur.
 
8- Devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketinin örgütlü her bireyi toplumdaki korku iklimini aşındırıp parçalamak için daha uzun süre fedakarca mücadeleyi sürdürmek zorundadır. 

9- Faşizmin devlet gücüyle toplum üzerinde kurduğu korku ortamı ve güç gösterileri yanıltıcı olmamalı. Toplumun çoğunluğu, yağma düzeni ve onun suç şebekelerine karşı “bir fırsatını beklediği” öfkeyle doludur.

10- Faşizme karşı toplumsal öfkenin direniş olması cesaretle sürdürülen mücadenin gücüne bağlıdır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y