Suç Düzeni Gayrımeşru Direniş Meşrudur


diktatör ve şebekesinin suç düzeni gayrımeşru
DİRENİŞ meşrudur


Suç işlemek dışında her vasfını kaybeden iktidar ve suç ortaklarına karşı hak, adalet, özgürlük diyen ülkenin yıkımını durdurmak isteyen herkesin her alanda her araçla direnmekten başka bir seçeneği bulunmamakta. 

1- Devlet adına diyerek yapılan her işlem ancak diktatör ve şebekesinin çıkarına olduğu sürece geçerli sayılmakta. 

2- En ufak bir hak arayışının devlete karşı tehlike sayılmasının olağanlaştırılmasıyla toplumda herkes devletle karşı karşıya gelmeyi göze almadan hak arayamaz hale geldi. 

3- Devletin her kurumu ve her işleyişinin diktatör ve şebekesine bağlanmasıyla yağma düzeni bir kez daha Hitler özentisi darbe dönemi faşist devlet biçimine dönüştü. 

4- Adaletin olmadığı yargının yalnız diktatör ve şebekesinin çıkarına olduğu sürece çalıştığı yasaların dahi bir anlamının kalmadığı suç devleti dayatmasında topluma; ya suç devletinin suçlarına bulaşmak ya korkuyla sinip susmak ya da her şeyi göze alıp direnenler arasına katılmak seçenekleri kaldı.

5- Diktatör ve şebekesinin beceriksiz basiretsizliğiyle suç düzeninden medet uman yağma düzeni, hak adalet arayışının her şeyi göze alıp devam etmesinden ise büyük endişe duyup farklı bir düzenin oluşma ihtimalinin kabuslarını görmekte.

6- Diktatör ve şebekesi sürdürülemez suç düzeninde ısrarcı olmak mecburiyetine sıkışırken toplumda direnmek dışında her yolun kapanmış olmasına sıkıştı.

7- Yaşadığı ülkenin hayatının her geçen gün daha kötüye gittiğini günlük yaşamında gören toplum çoğunluğu sitemin içinde kalan bir gelecek umudunu da yitirmekte. 

8- Diktatör ve şebekesinin en sefil çıkarlarını sürdürmek için dayattıkları suç düzeninin her girişimi her faaliyeti gayrı meşrudur. Diktatör ve şebekesiyle yan yana durmak dahi tıpkı Nazi yargılamalarında olduğu gibi suça bulaşmak sayılacaktır.

9- Suç düzeninde suça bulaşanların tepiti direnişin kazanma yollarından biri olacaktır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y