Suç Düzeni Korkuyla Sinenler Kadar Güçlüdür


diktatörün suç düzeni 
korkuyla sinenler kadar güçlüdür

Sürekli suç işlemedikçe iktidarda kalabilecek gücü kalmayan diktatör kendisine tapmayan herkesi de düşman ilan edip toplumu “ya bendensin ya da düşmansın” ikileminde bırakıp korkuyla sindirmeyi tek yöntem haline dönüştürdü. 

1- Suç yöntemlerinden başka devlet ve toplum düzeninin hiçbir geçerliliği kalmamıştır.

2- Devlet, para, silah, medya, mafya vb her gücü elinde tutan diktatör kişisel çıkarına uygun olmayan her toplumsal girişim ve gelişmeye “terörist” tehlikeli vb deyip devlet gücüyle bastırıp sindirmeyi “olağanlaştırmıştır.”

3- Diktatör ve şebekesi dışında hiç kimsenin devlet ve yandaş saldırısına uğramadan toplumsal bir girişim için dahi biraraya gelmesi mümkün değildir. Hiç kimsenin saldırıya uğramadan ne biraraya gelmek ne örgütlenmek, ne hak talebinde bulunmak ne de söz söyleme hakkı bırakılmamıştır. 

4- Devleti de elinde tutan yağmacılarca uzun yılların faşist dayatmalarıyla 3 kişi biraraya gelmekten bezdirilmiş toplumun biraraya gelmedikçe korkuyla sinmekten başka yapacağı bir şey de yoktur. 

5- Diktatör ve şebekesinin beceriksiz basiretsizliklerini vahşet yöntemleriyle normali budur diye dayatmaları karşı koyma gücü bulamayanların toplumda yılgınlığını arttırmıştır. Top yekün “kişisel güvenliğini de alabileceği” bir halk isyanı beklentisi ise toplumun suskunları arasında daha önce olmadığı kadar yaygındır.

6- Uzun yıllardır faşizme karşı mücadele eden devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketinin fedakarlıklarını en fazla gizli gizli takdir edip “alkışlamakla” yetinen muhalif çoğunluk kendisini güvenceye alacağı her eyleme de gitme hevesini en azından “Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü”ne giderek göstermiştir.

7- Diktatör ve şebekesinin silahlandırıp örgütlediği ırkçı, dinci, sağcı suç dosyalı yandaşların toplum hayatının her alanında devletin kontra gücü olup iç savaşa hazırlanmasına karşı duracak gücü gösteremeyen hiç kimse, toplumsal yılgınlığı kıracak gücü de bulamayacaktır.

8- Diktatör ve şebekesinin suç düzeni korkuyla sindirdikleri kadar güçlüdür. Korkup sinen toplumun cesareti bulması ise direnişin diktatör ve şebekesine karşılık verme adımlarıyla olanaklıdır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y