Suç Şebekesi İktidarına Karşı Her Yerde Direniş

 
suç şebekesi iktidarına karşı her yerde direniş

Toplumu zulümle korkudan sindirerek en ufak bir sosyal etkinliğe dahi katılamaz hale getirip iktidarda kalmaya uğraşan diktatör ve şebekesine karşı her şeyi göze alıp cesaretle mücadele edenler insanca yaşanacak ülke için tek seçenek. 

1- Diktatör ve şebekesinin sadece kamuoyunca belgeleriyle bilinen suçlarıyla dahi yeri cezaevi. Bu gerçeği diktatör yandaşları dahil toplumdaki herkes de görmekte.

2- Diktatör yandaşlığının suç ortaklığıyle eş hale gelmesi de işlenen suçlardan az veya çok nemalanmayan hiç kimsenin diktatörü artık savunmamasına dönüşmekte.

3- Diktatör ve şebekesinin yağmacılığından pay almayan diktatör yandaşlarına toplumda genel bir kanı olarak artık sadece “aptal” gözüyle bakılmakta.

4- Diktatör ve şebekesinin kendilerinden olmayan herkese insanlık suçları da işleyerek saldırmasıyla savunmasız kalan toplum çoğunluğunun sinikliği ise gelişmelere ilgisizliğinden çok çaresizliğinden kaynaklanmakta.

5- Toplumsal hayatı ilgilendiren her konu, diktatör ve şebekesinin suç düzeninde suça bulaşmayı kabullenmekle suç düzenine direniş arasında ayrışmıştır.

6- Korkuyla sinip “bu dönemini” geçiştirerek her şeyin daha uygun olacağı bir süreci bekleyip ne direnişten ne de diktatörden yana net tavır almamak ise artık geçerliliğini yitirmiş bir argüman olarak toplum çoğunluğunu zorlamaktadır.

7- Uzun yıllardır faşizme karşı mücadele geleneğini taşıyan devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketinin diktatör ve şebekesinin top yekün saldırları altında direnişi sürdürmesi ise toplumdaki herkes için hak adalet ve özgürlük için tek umut kaynağı.

8- Diktatörün suç düzeni ülkedeki her kaynağı ve her insanı yağmalarak var olabilirken buna karşı diktatörün suçlarına bulaşmayan her insan için tek seçenek de direniş haline dönüşmekte. Diktatörün suç düzenine karşı her yerde her araçla direniş ise ülkedeki tek meşru hareketi oluşturmakta.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y