Suça Suçlunun Faşist Düzenine Direnmek Haktır


suça, suçlunun faşist düzenine
direnmek haktır

15 Temmuz “kontrollü” fırsat darbesinin üstünden neredeyse 1 yıl geçti ve toplum darbeci iktidarın yıkım saldırıları karşısında diktatöre tapanlar, korkuyla sinenler ve azınlıkta da olsa her şeyi göze alıp direnenler diye ayrıştı.

1- Sürdürülemez hale gelen yağma düzenini daha çok yıkım ve zulümle devam ettirmeye uğraşan diktatör ve ortakları suç işlemek dışında her vasfını kaybeden güruha dönüşüp yağma düzeninin iç işleyişinde çıkarlarına uygun olmayan her şeyi de yok sayıp bir suç düzeni oluşturdu.

2- Diktatöre tapınmak dışında her girişim ve düşüncenin devlet ve yandaş saldırısına uğraması “olağan işleyiş” haline dönüştürüldü.

3- Yağma düzeninin top yekün saldırısı karşısında korkuyla sinip susarak “bireysel kurtuluş” çareleri arama alışkanlığındaki toplum diktatör ve şebekesinin saldırılarında savunmasızlığıyla korku toplumu kalıplarına çekildi.

4- Korku toplumu suskunluğunun “güvenliği” değişip dönüşen toplum çoğunluğunu yaşam sınırlarının mecburiyetlerine sıkıştırdı. Açlıktan bir adım öne olmayı başarı sayan toplum çoğunluğu bu kez korkuyla sinmenin bunu başarma şansını da yitirmek olduğunu gördü. 

5- Diktatör ve suç düzenine ortak olanların devlet gücüyle de toplumu soktuğu diktatöre tapmak dışındaki her yaşam biçimi saldırıya uğramayı “hak eder” cenderesi örgütsüz savunmasız toplumu çaresizliği kabul veya karşı koyma ikilemine mecbur etti.
 
6- Faşist devletlerde çıkar çelişkileri bitmez ve daima şiddet öğesiyle kendini ifade eder. Diktatör ve eski ortağı Fethullah arasındaki çıkar kavgasının da ürünü olan 15 Temmuz fırsat darbesi suçla ilgilidir. Suçlular arası çatışmanın faturasıysa tüm topluma kesilmiştir. 

7- Suçla ilgisi olmayanın diktatör ve şebekesiyle bağının kesilme süreci çok hızlı işlemektedir. Referandum’da AKP, MHP, HÜDAPAR, BBP vb her tür “sağcı” şuç güruhunun ortaklığı dahi %50’yi yakalayamamıştır. Suç işleyerek referandumu kazandığını iddia eden diktatör ise o günden bu yana da toplumsal tabanını yitirmeye devam etmektedir.

8- Suç iktidarında suça bulaşmayanların her hakkı direnirse olur. Direnenler, eykemleriyle suçla suçlularla mücade etmenin yöntemini oluşturmaktadır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y