Suçla Suçluyla Mücadele Et Diktatöre Diren

suçla suçluyla mücadele et 
diktatör ve şebekesine diren

Suç işlemek dışında her vasfını kaybedenlerin gasp ettiği devlet ve toplumsal alandaki her mekanizma suç yöntemleriyle işletilmekte. Suç işleme vasfına sahip olanlar dışındaki herkes de suçluların rehini durumunda.

1- Diktatör ve şebekesinin dayattığı sistem tüm toplumun suç yöntemleriyle teslim alınıp yağmalanmasıyla sürdürülebilmekte.

2- Her tür suçlunun bir araya getirilmesiyle oluşturulan Hitler özentisi “başKANlık” dayatmasında hiç kimsenin tek başına kendini savunma karşı koyma ve bir şey yapabilme gücü de bulunmamakta.

3- Diktatör ve şebekesi dışında hiç kimsenin bir araya gelmesinin, her hangi bir konuda fikir beyan etmesinin, hatta düşünmesinin dahi “en büyük tehlike” sayılıp sürekli saldırıya uğraması toplumun örgütsüz olma “alışkanlığına” daha sıkı sarılmasına dönüştü.

4- Diktatör ve şebekesinin kendilerinden başka kimsenin bir araya gelmemesini en önemli devlet işi yapmaları işledikleri suçlara yönelik biriken toplumsal öfkenin patlamaya dönme olasılığından.

5- Toplumun kendini koruma olanak ve araçlarının sürekli yok edilip devlet saldırısına uğraması hak adalet arayışlarının hepsini “her şeyi göze almak” zorunda kalınır hale getirdi.

6- Uzun yılların devlet politikalarıyla birbirine güvensiz olmaları “öğretilmiş” bireylerin kendi sorunları dahil her hangi bir toplumsal sorun karşısında “uzlaşmacı şekilde” harekete geçmesi bile ancak sistem içinde “tutunacak güvenli bir dal” bulunca mümkün olmakta.

7- Uzun yıllardır faşizme karşı mücadele eden devrimcilerin, sosyalistlerin ve Kürd hareketinin güçsüzlüğü ise devletin top yekün saldırısı karşısında örgütlü gücünü ancak bireysel çıkışlarla ifade edebilecek hale getirdi.

8- Faşizmin “ya isyan et ya da suç devletine köleleş” ikilemine sıkıştırdığı toplumun isyana yönelebilmesi için “güvenebileceği” bir dalının oluşması ise ancak sürdürülen direnişlerin birleşik mücadelesini oluşturmaktan geçmekte.

9- Diktatör ve şebekesinin alternatifi ne yağma düzeninin içinde ne de “eskiye özlem” çağrılarında, insani tek alternatif; hak adalet özgürlük için her şeyi göze alanların direnişinde.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y