Ülkeni Seviyorsan Diktatöre Direneceksin

 
ülkeni seviyorsan 
hak adalet ve özgürlük istiyorsan
diktatöre de şebekesine de direneceksin


Haksızlık ve zulmün toplumsal işleyiş kuralı yapılıp diktatöre tapınmak dışında her şeyin yasaklanmasıyla akıl ve vicdan sahibi herkes için hayatının her anında direnmek tek seçenek olarak kaldı.

1- Diktatör ve şebekesi yasa, kural, toplumsal ve insani değer tanımayan bir suç düzeni dışında ayakta kalamayacak bir güruhtur.

2- Devlet ve toplum hayatını suça bulaştırdıklarıyla birlikte suç şebekesi kurallarıyla yönetmek mecburiyetine sıkışmılşardır.

3- Diktatör ve şebekesinin yandaş medya dışında her hangi bir bilgiye ulaşmasını “yasakladıkları” toplum çoğunluğunun korku dolu sessizliği suç işlemeye devam etmelerinin en büyük dayanağıdır. 

4- Ülkeyi ve toplumu yıkıma sürükleyecek biçimde her kaynağı ve her insanını yağmalayıp sömürürken haksızlıklar karşısında en ufak bir direnç görmeye de tahammüleri yoktur. 

5- Devleti kim ele geçirmişse onun karşısında korkuyla sinip “ortalıkta görünmeme” alışkanlığındaki toplum çoğunluğu diktatör ve şebekesinin yağmacı devlet teröründe de susup sinmeyi tercih etmek zorunda kalmıştır.

6- Diktatör ve şebekesinin saldırganlığına karşı da uzun yıllardır faşizme direnen devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketi dışında direniş gücü yoktur. 

7- Emeği ve alınteriyle geçinip yağma düzeninin çaresizliklerinden esir ettiği geniş kesimler bir parça soluk almak için dahi korkuyu yenip direnişe katılmak dışında seçeneksizdir.

8- Zulme karşı direnmek gerektiğini bilmesine rağmen “umutsuzluğa” kapılıp bireysel kurtuluş çareleri arayanlar ise ancak direniş güçlenip kazanma ihtimali çoğalınca katılacaktır.

9- Faşizmin dizginsiz saldırılarında tarihi boyunca direniş ilk kez dağılmayıp alternatif bir güç olma adımları atabilmiştir.

10- Faşist suç düzenine karşı hiçbir şey yapamayacak kadar dağınık ve atomize edilmiş toplum çoğunluğu tek insanca yaşam umudunun direnişte olduğunu görmektedir. 

11- Değişip dönüşen toplumun diktatör ve şebekesinin dayattığı köhne faşist suç düzenini eğer fedakarlık yapmaya hazır ve güçlenen bir direniş varsa daha uzun süre sessizlikle karşılaması mümkün değildir. 

12- Diktatör ve şebekesi ancak suça bulaştırdıklarıyla ayaktadır. Direnebilen ve suç düzeninin saldırılarına cevap verebilen bir gücün oluşması suç düzeninin sonunu getirecektir.

13- Suç düzeninin suçluları ve suça bulaştırdıkları dışındaki her insan direnmek dışında seçeneksizdir. Ülkenin ve toplumun yıkımını önlemek için diktatöre de şebekesine de direnmek en meşru haktır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y