Diktatör Sustun Diye Zulmü Bırakmaz Direniş Tek Çare


diktatör sinip sustun diye zulmü bırakmaz
direniş tek çare


Daha çok yağma ve sömürü yapmadığı sürece varlığını sürdüremeyecek kadar sıkışan sistem diktatör ve şebekesinin faşist suç düzeniyle ayakta kalmak için her zulmü olağanlaştırıyor.

Diktatör ve şebekesi, toplumu korkuyla sindirip susturarak iktidarda kalabilen bir suç güruhundan başka her özelliğini kaybetmiştir. Devlet terörünü kalıcılaştırmak için bahaler uydurarak zulmü süreklileştirmenin her yöntemi denenmektedir. Hapishanelere “tek tip” dayatması sayısız insanın canına mal olacağı bilinerek uygulamaya sokulmuştur. KHK ile işten atılan Nuriye ve Semih’i öldürmek için de her şey yapılmaktadır. Dersim’de “güvenlik bölgesi” ilan edilen alan askerlerce yakılmakta, Kürd köylerinde halk toplu işkenceden geçirilmektedir. Hak adalet arayan her insanı diktatöre yönelik tehdit görmek sıradan uygulama haline gelmiştir. Çalıştığı işten atılmadığı sürece harekete geçmeme alışkanlığındaki emekçiler, kendi evi hayatı yıkılmadığı sürece hiçbir şeye ses çıkarmayan insanlar sıranın kendisine gelmemesini umarak sinik suskun bu dönemin de geçmesini beklemektedir.

Diktatör de şebekesi de halklara zulmettikçe var olabilecek kadar sefilleşmiş bir güruhken toplumda herkesin faşist suç düzenine karşı kendini savunma ve direnme gücü ise toplumsal bir isyana sıkışmıştır. Toplumsal bir başkaldırı olmadığı sürece kendini diktatör ve şebekesine karşı tam bir çaresizlikte gören çoğunluk, devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketinin devam eden direnişlerinin veya “belirsiz bazı olayların” toplu kalkışmaya neden olmasını “ummaktadır.”

Toplumların zalime karşı koyabilmesi direnen her insanın az veya çok bedeller ödemesini gerektirir toplumsal çoğunluğun bu bedelleri göze almasının yolu ise kendini savunabilecek bir dayanağının olması ve kazanma umuduyla mümkündür. Devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketinin direniş süreci içinde topluma sundukları kazanma umudu ise şimdilik yetersiz kalmaktadır. Çare; diktatöre şebekesine karşılık veren bir direniş hareketidir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y