Diktatöre Tapanlar, Susanlar, Direnenler

hırsız diktatöre tapanlar
korkup susanlar
her şeyi göze alıp direnenler


Tüm topluma devlet terörüyle diktatöre tapma mecburiyeti dayatıldı. Devletin her kurumu camiler, her tür sivil toplum örgütü, eğitim ve iş hayatına kadar toplumsal her alanda diktatöre itaat şartı getirildi. 

1- Ülkede ne kadar hırsız, katil, çocuk tacizcisi, tecavüzcü, uyuşturucu mafyası, dolandırıcı, din tüccarı, ırkçı yağmacı varsa her suçlu diktatörün tapıcıları arasına katıldı. 

2- Diktatör devlet kadroları dahil toplumu ilgilendiren her alnda suçlulardan kurulu bir şebekeyle iktidarda kalmak için devlet törürü estirmeyi tek yöntem haline getirdi. 

3- Diktatör tapınmanın devletin resmi ideolojisi yapılması topluma devlet terörü ve şiddet yöntemleriyle dayatıldı.

4- Diktatöre taparak “günü kurtaranlar” da diktatörün suçlarına bulaşmak mecburiyetiyle hesap vermedikleri sürece toplumun “huzur bulamayacağı” suçlular kervanını katıldı. 

5- Diktatör ve şebekesi 7 Haziran 2015 seçimleri ardından giriştikleri saldırganlıkla sistemin kurallarına göre dahi gayrı meşrulaşmış ve her yaptıkları suç olan bir güruhtan başka bir şey değildir. 

6- Diktatör ve şebekesini,n yanında durmak savunmak onların suçlarına bulaşıp suç ortağı olmakla eştir.

7- Diktatör ve şebekesinin yasa, kural ve insani her değeri yok sayan devlet terörüne karşı direnme cesareti bulamayan toplum çoğunluğu korkuyla sinip bu dönemi en az kişisel kayıpla geçiştirme alışkanlığına sığınmıştır.

8- Diktatör ve şebekesinin korkuyla sindirip yağmaladığı ve işlediği suçların rehinesi diye tuttuğu toplum, suskunluğunun göreceği zararı azaltmak yerine daha da arttırdığı bir süreci yaşamaktadır.

9- Ülkedeki her insan en ufak bir hak ve adalet talebinin dahi daha “büyük zulümlere” neden olacağını “anlamış” toplumsal her etkinlikten uzak durarak kendi kabuğuna gömülmeye yönelmiştir.

10- Haksızlığa ve zulme direnen devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketi, direnişi fedakarlıklarla sürdürürken halkın harekete geçmek için bu fedakarlıkları hala yetersiz bulmasıyla daha çetin bir direniş sürecine girmiştir.

11- Her insan, diktatöre tapmak ile direnişe katılmak seçenekleri arasında tercihe zorlanmakta korkuyla susmanın sonu gelmektedir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y