Diktatöre Tapma Korkma Susma Direnişe Katılülkeni hayatını yıkıp yağmalayan diktatöre tapma korkma susma
direnişe katıl


Direniş dışında hiçbir hak adalet arama şansı kalmayan her toplumun devlet terörüyle sindirilmesine tahammülü ya zalime tapınmalı bir çürüyüşe ya da direnişe dönüşür.

Diktatör ve şebekesinin devlet terörüyle korkudan sindirip hareket edemez hale getirdiği toplum kendi kişisel kurtuluş arayışlarının çaresizliğini de yaşama sürecindedir. Tüm toplum devlet halka karşı topyekün saldırıya geçince kendini koruma savunma örgütlenme ve anlayışından uzak durmasının acısını yaşamaktadır. Diktatör ve şebekesinin saldırganlığı karşısında toplumda direnenlerin kendini savunma gücü dışında hiç kimsenin kendini bireysel çabalarla savunma gücü yoktur. Devlet dahil toplumsal her alanda örgütlü faşizme karşı susup sinerek kendi çeperinde söylenerek bireysel çareler arayanlar ya “moralsizlikle” ya da korkuyla faşizme teslim olurlar.

Diktatöre tapmak dışında her şeyin yasaklı ve saldırı altında olması diktatör ve şebekesiyle, devletle “iş yapmak” zorunda olanları korkutup sindirmiştir. Ekonomi, medya, siyaset, devlet, yerel yönetimler, ticaret, iş hayatı, eğitim vb her alanda diktatöre tapınanlara yer varken diktatöre tapınmayı reddedenlerden uzak durmak “olağan” işleyişe dönüştürülmüştür.

Korkunun esir aldığı toplum günlük yaşamının her anında diktatör ve şebekesinin ülkeyi ve hayatını yıkıp yağmalamasını görüp hissederken buna karşı çıkmayı ise “kesin kazanacak” bir hareket bekleyişiyle geçirmektedir. Diktatör ve şebekesi suçlarına bulaştırıp suç ortağı haline dönüştürdükleri dışında toplum dışıdır. Bir zamanların gönüllü kitlesel yandaşları ise ırkçılık ve din sömürüsüyle güdükleştirilmiş sağcılığın karşılık veremediği bir toplumsal dönüşüm ve değişim yaşadığı için artık ancak devlet terörünün yarattığı korkuyla rehin alınanlara dönüşmektedir.

Diktatör ve şebekesinin ülkeyi hayatları yıkıp yağmalamasına karşı devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketi her şeyi göze alan insanlarla direnişi sürdürmektedir. Direnişin devlet terörü karşısındaki güçsüzlüğü toplum çoğunluğunun harekete geçmek için beklediği “güvenceyi” vermekten uzak olsa da faşist suç düzeni karşısında insanca bir hayatın da tek seçeneğini oluşturmaktadır. Direniş hala fedakarca mücadele eden insanlara ihtiyaç duymakta ve bu fedakarlığı yapan insanlar da vardır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y