Diktatörün Hükmü Korkuyla Sinip Susanlar Kadardırdiktatörün hükmü 
korkuyla sinip susanlar kadardır
cesaret mücadele dayanışma


Diktatör ve şebekesinin suç düzeni toplumdaki her suçluyu etrafında toplayan çekim merkezidir. Uyuşturucu taciri, sapık, dolandırıcı, hırsız, katil, ırkçı, din tüccarı her tür yoz, çürümüş unsur suç düzeninde yer edinme olanağı bulmuş veya suçlarını diktatörcü olduğunu ilan edip rahatça işleyebilmektedir.

1- Diktatör ve şebekesine karşı durmak suç ve suçlularla mücadele etmekle eş hale gelmiş devlet dahil diktatörün yönlendirdiği her mecra suç organizasyonu parçası olmuştur.

2- Suç devleti düzeninde toplumun kendini korumasının yegane yolu örgütlü hareket etmekken toplumun örgütlü olmaktan kaçınma alışkanlığı suç şebekeleri karşısında savunmasız, çaresiz kalmasına yol açmıştır. 
 
3- Diktatör ve şebekesinin suç düzenine karşı koyma cesaret ve birikimi yalnız faşizme karşı uzun yıllardır direnme deneyimi olan devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketinde vardır.

4- Yağma düzeni diktatör ve şebekesinin suç düzeni dışında varlığını sürdüremez hale düştüğü için kendi içindeki ayrımların çatışmasını da ancak entrikalarla yürütüp şiddetin de içinde bulunacağı hesaplaşma için fırsat beklemekten başka bir şey yapamaz haldedir. 

5- Diktatör ve şebekesi yağma düzeninin devamını direniş ise insanca bir yaşamı temsil etmektedir.

6- Devlet halka karşı top yekün saldırıya geçince korkuyla sinip susarak dönemi en az zararla atlatma alışkanlığındaki toplum bu kez ne kadar sinerse sinsin ne kadar susarsa sussun hayatı dahil en ufak olanaklarını dahi suç şebekesi karşısında koruyamayacağı bir döneme mecbur olacaktır.

7- Diktatörün suç düzeni, etrafında topladığı suçlularla, estirdiği devlet terörüyle toplumu sindirip susturduğu sürece hüküm sürebilir, o yüzden de direnen her insanı yok etmeye yönelik saldırı tek yöntem haline gelmiştir.

8- Diktatör ve şebekesinin her eylemi her söz ve karaları bir suç unsurudur. Bu şebekeyle birlikte hareket eden herkes de suç ortağıdır. Faşist suç düzenine karşı mücadele edip direnmek ise dünyanın kabul ettiği tek meşru yöntemdir.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y