Diktatörün Suç Düzeni Direnişle Değişir


diktatörün suç düzeni direnişle değişir

Faşizmin suç düzeniyle var olabilen şebekelere karşı toplumun direniş dışında seçeneği yoktur. Diktatör ve şebekesinin faşist suç düzeninde de herkes için her yerde her araçla direniş en meşru haktır.

1- Ülkenin hayatının yıkıma sürüklendiğini günlük yaşamında gören toplum çoğunluğu buna karşı çıkmanın da iktidardaki suç şebekesince sürekli saldırı gerekçesi yapılmasıyla bireysel savunma arayışlarına mecbur kaldı.

2- Diktatör ve şebekesinin vahşete varan yöntemler uyguladığı faşist suç düzeniyle varlığını sürdürebilen yağma düzeni ancak toplumun faşist devlet ve yandaşı güruhlarca korkutulup sindirilmesiyle işleyebilmekte.

3- Dönüşen toplumun değişim isteğini faşist suç düzeniyle baskılayıp “yokmuş” gibi yapan yağma düzeni toplumu karşılıklı hesaplaşmaların yaşanması dışında hiçbir çözümün olmadığı bir çatışma sürecine mecbur etmekte.

4- En ufak bir hak, adalet ve özgürlük talebinin devlet dahil iktidara bağlı her suç güruhunca saldırıya uğraması bu taleplerin her birini her şeyi göze alınan girişimler yaptı. 

5- Devletin top yekün saldırısında korkuyla sinme alışkanlığındaki toplum güçsüz olsa da direnişin ayakta kalmasıyla bu alışkanlığından sıyrılma umudu edindi.

6- Faşist suç düzeni dışında toplumsal hiçbir “çözüm yok” dayatmasıyla korkutulup umutsuzluğa sürüklenmek istenen toplum ise sadece her şeyi göze alıp direnenlerin varlığıyla insanca yaşanacak bir ülke umudu taşımakta.

7- Hak ve adaletin hiçbir öneminin olmadığı gücü olanın her şeyi yapmasının olağanlaştırıldığı suç düzeninde diktatör ve şebekesinin suçlarına bulaşanlarla toplumun diğeri arasında ayrışma keskinleşmekte.
 
8- Diktatör de ona bağı suç güruhları da suça bulaştırdıkları da olası bir iktidar değişikliğinde toplumsal bir hesaplaşmadan kaçamayacakları kadar suça bulaşmış durumda. 

9- Tarihi boyunca hiçbir iktidarın “normal yollarla” değişmediği Türkiye’de bu kez sistem içi “kitabına uydurulan değişim”ler de işlemez halde. Ne CHP’nin her şeyi 2019 seçimleri için ötelemesi ne de MHP’nin parçalanıp ikiye bölünmesinden ortaya çıkacak güruh sistem içi bir çözüm olamayacaktır.

10- Yağma düzeni bu haliyle diktatör ve şebekesinin suç düzenine sıkışmış ve köklü bir dönüşüm olmadıkça da hiçbir çözüm yolu yoktur. Yağma düzeni ufak tefek değişikliklerle ayakta kalamayacak kadar süprüntüdür. Herkes için insanca bir yaşam seçeneği ise direnişte oluşmaktadır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y