Diktatörün Suç Düzenine Karşı Herkesin Tek Güvencesi Direniş


diktatörün suç düzenine karşı 
herkesin tek güvencesi direniş

Diktatöre tapmak dışında her şeyin yasaklanıp devlet saldırısına gerekçe yapılması toplumu sindirip esir aldı. Her şeyi göz alıp direnenlerin gücü korkuyu yenmeye yetmedikçe zulme karşı teslimiyeti sömüren faşist düzen yanlısı alternatifler ortaya döküldü.

Diktatör ve şebekesi suç düzeni dışında var olamaz halde o yüzden de sürekli daha vahim suçlar işlemek mecburiyetine sıkışmış güruh olmaktan başka her özelliğini yitirmiştir. Sürekli suç işleyerek iktidarda kalabilen şebeke ülkeyi yıkıma sürüklemekten başka bir şey yapamadığı için de devamının mümkün olmadığı biçimde sıkışmıştır. Diktatör ve şebekesinin tüm topluma dayattığı suç düzeni karşı çıkma gücü olmayan geniş kesimleri itiraz etmek için “fırsatını bekleyen” bir duruma sindirmiştir. Güvenebileceği, kazanacağından emin olduğu bir harekete “kişisel güvencelerini” alıp katılmayı uman toplum çoğunluğu, her şeyi göze alıp “takdir ettiği” direnenlerin yanında bedel ödeyerek durmak yerine bu beklentisini sömüren faşist düzen unsurlarından medet ummayı tercih etmektedir.
 
Yağma düzeni, diktatör ve şebekesinin suç düzeniyle var olabilenlerle bu suç düzeniyle her şeyi yitireceğini gören diğer faşist düzen yanlısı gruplar arasındaki itiş kakışı tolum ve ülkenin başka seçeneği yokmuş gibi dayatmaktadır. Ya diktatör ve şebekesinin “yenilenmiş” suç düzeni ya da “eski tarz” faşist düzen diyen yağmacılara karşı emeği ve alınteriyle yaşayan, toplumu ayakta tutan ezilenlerin gerçek seçeneği direniştedir. Ne diktatörün suç düzeni ne de “eski tarz faşizm” güzellemeleri toplumu hak adalet ve özgürlüğe taşımayacaktır. İşledikleri suçları her zaman yanına kâr kalan düzen yanlılarıyla gerçek anlamda hesaplaşmayacak her seçenek yağma düzeninin devamı olacaktır. Emekçilerin ezilenlerin hak adalet özgürlük için direniş dışında hiçbir güvence ve seçeneği yoktur.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y