Faşist Suç Düzeninde İnsana Kalan Direniştir


suç düzeninde insana kalan direniştir

Hayatının her anında faşist suç şebekesinin saldırı ve tacizi altında yaşamak zorunda bırakılan toplumun kendini korkuyla sinen çaresizlikten kurtarıp haklarını savunma olanağı bulması için yalnızca var olan direnişe katılma seçeneği kalmıştır.

1- Diktatör ve şebekesi kendi çıkarlarına hizmet etmeyen her şeyi yıkıp her insana saldırmak dışında herhangi bir şey yapamayacak kadar sıkışmış bir suç güruhudur. 

2- Diktatör ve şebekesini savunmak yanında durmak ancak onların işlediği suçlara bulaşmakla mümkündür. Diktatör de kendi yandaşlarını çeşitli suçlara bulaştırarak her tür suçu işlemeye hazır IŞİD’leştirilmiş yeni bir yandaş kesimi oluşturmaktadır.

3- Diktatör ve şebekesinin yüzsüz yağmacılığı, emeği ve alınteriyle geçinmek zorunda olan toplum çoğunluğuna artık açlıktan bir adım önde olma başarısını gösterme şansı da bırakmayacak bir suç düzeni oluşturmuştur.

4- Faşist devlet düzeninin zorla dayattığı örgütlü olmaktan uzak durmak, her hangi bir konuda 3 kişi bir araya gelmeme alışkanlığı toplum çoğunluğunu sayısız suçları açığa çıkıp bilinen diktatör ve şebekesi karşısında tepki vermek yerine korkuyla sinmeye dönüşmüştür. 

5- Diktatör ve şebekesinin yağmacılıktaki rezillikleri faşist düzenin dayattığı geleneksel yapay toplumsal ayrımlaşmayı önemli oranda etkilemiş ve toplum çoğunluğu diktatör ve şebekesinin yönlendirmesi dışına çıkmıştır.

6- Toplum çoğunluğunda diktatör ve şebekesine yönelik işledikleri suçların hesabını vermedikleri müddetçe dinmeyecek düzeyde bir öfke ve nefret oluşmuştur. 

7- Siyasi temel ayrımlaşma artık diktatör ve şebekesiyle onların suçlarına bulaşanlara karşı toplumun diğeri şeklindedir.

8- Suç düzeninin saldırı ve zulüm yöntemlerine karşı her şeyi göze alıp direnen devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketinin yaptığı her eylem toplumun korku dolu suskunluğunu aşındırmaktadır.

9- Diktatörün faşist suç düzeninde insan kalmanın tek yolu direniştir. Direnenlerin güçsüzlüğü ise sadece geçici bir süreçtir. Suç düzeninin suç ortağı veya kölesi olmak istemeyen her insana kalan ise direniştir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y