Faşist Suç Düzeninde İnsana Kalan Direniştirfaşist suç düzeninde insana kalan direniştir

Ülkedeki her kaynağı ve insanı yağmalayıp suç düzeni dayatmasıyla her suçu işleyen şebeke toplumdan hiçbir itiraz da duymamak için devlet terörü estirmeyi sürdürüyor. Korkuyla sindirilmiş toplum elinde kalanları da korumak için kendi kişisel dertlerinden başka bir şey düşünemeyecek hale getirilip sindiriliyor.

İktidardaki şebekenin ancak faşist suç düzeniyle ayakta kaldığını herkes biliyor. Diktatör ve şebekesinin suçlarına bulaşanlar toplumun isyan etmemesi için her suçu işleyen bir güruha dönüşürken korkuyla sindirilen toplum çoğunluğuna da her zulmü ve zorluğu sineye çekerek suskunluğunu sürdürmesi dışında hiçbir seçeneği olmadığı dayatıyor.

Diktatör ve şebekesi dışında hiç kimsenin hiçbir hakkının olmadığı tüm topluma zorla dayatılıyor ve kendini koruyup savunacak her olanaktan mahrum bırakılan toplum çoğunluğu da bunu sineye çekmek dışında bir şey yapamıyor. Faşizme karşı uzun yıllardır direniş geleneğini taşıyan devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketi dışında herkes bireysel mecburiyet zorlamadıkça susmaya sığınıyor.

Sürdürülemez durumdaki yağma düzeni, diktatör ve şebekesinin herkese diktatörün suçlarına bulaşmayı dayattığı suç düzeniyle de ayakta kalamayacak kadar çürük bir yapı. Sokağa çıkıp direnen her insanı gelmekte olan halk isyanının habercisi görecek kadar kabuslar gören suç şebekesinin saldırganlığı toplumu ya diktatörün suçlarına bulaşmak ya da isyan etme şıklarına sıkıştırmakta. 
 
Her hak ve adalet arayışının saldırıya uğramasıyla en ufak bir hak ve adalet arayışının her şeyi göze alınması gereken bir hale dönüştürülmesi toplumda korkudan sinip susmayı kısa vadede oluşturmuşken buna karşı her şeyi göze alıp direnenlerin varlığı ise toplumsal suskunluğu kıracak odaklardır. Direnen her insan ve her direniş alanı faşist suç düzenine karşı herkesin yapması gerekeni göstermekte. Suç düzeninde hiçbir hakkı olmayıp insan olarak dahi değersizleştirilen herkesin varlıklarını sürdürmek için dahi yapabileceği tek şey ise hayatın her alanında her araçla direnmektir. Diktatör ve şebekesi suç düzenine bu şebeke dışında kalan her insan ise direnmeye mecburdur.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y