Herkesin Tek Güvencesi Direniş


diktatör ve şebekesinin suç düzenine
direniş meşru haktır


Diktatör ve şebekesinin suçlulardan oluşan güruhtan başka hiçbir vasfının kalmadığı ve ülkedeki her şeyi yağmalayıp kendilerinden olmayan herkese de zulmetmek dışında yönetim seçenekleri olmadığı herkesin kabul ettiği bir gerçek.

Diktatör ve şebekesi, suç düzeninin toplumun korkuyla sindirilmesiyle kalıcılaştığı ve daha farklı bir seçeneğin de kalmadığına herkesi inanmaya mecbur saymaktadır. Meşru her özelliğini yitirmiş diktatör ve şebekesinin suç düzenini meşru sayma dayatması zulme karşı koyma cesareti bulamayan toplumun sindirilmesinden güç almaktadır. Devleti kim ele geçirmişse, güçlü kimse ona yaranma, korkuyla sinme alışkanlığı diktatör ve şebekesinin toplumu zulümle susturmasını kolaylaştırmış her şeyi göze alıp direnenleri ise izlenip “takdir edilen” ancak uzak durulanlar haline getirmiştir. Suç düzeni diktatöre tapınmak dışında her şeye saldırdıkça toplum çoğunluğu kendisini “kazanma güvencesi” verecek bir direniş dışında suskun kalma “uyanıklığına” mahkum etmiştir. Direnişin güvencesinin çoğalmak olduğu ise artık ancak direnişin daha büyük fedakarlıklar yapmasıyla mümkün olacaktır. 
 
Diktatör ve şebekesi uluslararası alanda da aranan suçlular konumundadır. Diktatörün “Avrupa”dan 3-5 milyar Euro “tokatlamak” için ülkeyi emperyalist bir savaş için paylaşım alanına doğru sürüklemesi ise “bizim millet AB’ye serbest vize olursa ülkeyi boşaltır zıvanadan çıkıp düzeni sorgular” korkusundan kurtulmak için yaptıklarının olağan devamıdır. Ülkenin yıkıma sürüklenmesi sadece uluslararası alandaki ilişkilerde değil ülke içindeki toplumsal bütünlüğü de bir çatışma süreci yaşanmadan durulamayacak hale getirmiştir. Direniş dışında hiçbir güvencesi olmayan emekçi toplum çoğunluğu ise direnişten uzak durdukça bu çatışmanın ilk kurbanları olarak diktatör ve şebekesince rehin tutulmaktadır.

Diktatörle her ilişki dönem değişince yargılanması gereken suça ortaklıktır. Yağma düzeninin diktatör ve şebekesi dışında “icat etmeye uğraştığı” seçenekler ise sadece toplumsal yıkımı çoğaltacaktır. Toplumda her insanın hayatı dahil her konuda tek güvencesi direniştir. Her şeyi göze alıp direnişi sürdürenlerin güçsüzlüğü ve zayıflığı ise sadece geçicidir çünkü direniş tarihinde ilk kez yerinde saymaktan çıkıp yeni bir adım atma ufkuna sahiptir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y