Hırsız Diktatöre Tapmak mı Direnmek mi?hırsız diktatöre tapan yağmacılar ülkesi mi?
zalime direnen cesur insanların ülkesi mi?

Değişip dönüşen toplumun talepleri gerçekleşmeye başlarsa iktidarda durması mümkün olmayan yağma şebekesine karşı direniş sürüyor.

1- IŞİD’leşmiş bir toplumsal işleyişe sürüklenen ülkede her insanın hayatı dahil her durumu tehlike altında.

2- Devlet, iş hayatı dahil her tür toplumsal işleyişte diktatöre tapınmak herkes için mecburiyete dönüştürülmekte.

3- Ya diktatöre tapacaksın ya da devlet ve yandaş saldırısının her türüne maruz kalacaksın dayatmasına karşı durma gücü bulamayan toplum çoğunluğunun korkuyla sinmesi diktatöre sessiz onay sayılmakta.

4- Suça dayalı devlet ve yandaş işleyişi tüm topluma dayatılınca suç şebekeleri karşısında kendini savunmaktan aciz toplum çoğunluğu sinip susmayı tercih etmekte.

5- Suçla suçluların toplumu rehin almasıyla yaşamak istemeyen insanların hak adalet direnişi ise ancak her şeyi göze alanlarca sürdürülebilmekte.

6- Yağma şebekelerinin faşist suç düzeninden başka şekilde var olamayacak kadar sıkışmaları toplumu da buna zorla mecbur etmeye dönüştü.

7- Akla, vicdana, hak, adalet ve özgürlüğe düşman suç güruhu iktidarına karşı insanca bir yaşam için direnmek dışında seçeneği kalmayan toplum çoğunluğu direnişe katılmayıp susarak sindiği sürece suçluların yozlaşıp çürütme unsurları olmak durumunda.

8- Toplumun her insani talepli dönüşümüne faşist suç düzeni terörüyle saldırma alışkanlığındaki yağma düzeni herkse korkudan sinerek etkisizleşmiş rehine halinde durmayı dayatırken faşizme karşı direnenler de topluma insanca bir yaşam için cesaretle mücadele etmek gerektiğini göstermekte.

9- Toplumsal her faaliyet, diktatöre tapınmayı dayatan suç güruhuyla, insanca bir yaşam için direnenler arasındaki çatışmayla belirlenir hale gelmekte.

10- IŞİD’leşmiş bir toplumsal işleyişin dayatıldığı toplumda her insanın hayatı dahil kendini savunacağı tek güç direnişte oluşmakta.

11-Diktatöre tapan yağmacılar ülkesi mi, yoksa zalime direnen cesur insanların insanca yaşanacak ülkesi mi. Toplumda herkesin tercih yapmak zorunda kalacağı bölünmedir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y