Suç Düzeni Korkuyla Değil Direnişle Değişir


faşist suç düzeni korkuyla susup sinerek değil
direnişle değişir


Toplumu korkuyla susturup sindirmek dışında iktidar kalması mümkün olmayan suç güruhu suçlarına bulaştırdığı kesimlerle de bu korkuyu her alana yaymakta. Sinmek dışında savunması olmayan toplum çoğunluğu ise nafile bireysel kurtuluş çarelerinden medet ummakta.

1- Yağma düzeni artık ancak devlet terörüyle sürdürülebildiği için en ufak bir hak ve adalet arayışını “tehlikeli” ilan eden şebeke her insana her hak arayışına yönelik devlet ve yandaş saldırısını olağanlaştırdı.

2- Yasa kural ve insani değerlerin hiçe sayıldığı suç düzeninde örgütlü mücadele içinde olmayan hiç kimsenin suç iktidarı karşısında kendini hiçbir konuda hiçbir biçimde savunma gücü bırakılmamıştır.

3- Devlet terörü karşısında çaresiz toplum çoğunluğu ya diktatör ve şebekesinin suçlarına bulaşıp yandaşlığa ya da toplumsal her etkinlikten elini eteğini çekmeye yönelmiştir.

4- Diktatör ve şebekesinin her edimleri hesap sorulması gereken birer suçtan oluşmaktadır. Tıpkı Almanya’daki Nazi Partisi üye ve taraftarlarından hesap sorulması gibi bir süreç yaşanmadığı sürece de toplumun huzur bulması mümkün değildir.

5- Suç düzeni toplumun korkuyla susup sinmesiyle değişecek işleyiş ve yapıda değildir.

6- Diktatör ve şebekesi yağma düzenindeki yerlerini korumak için faşist suç düzeninin devamına mecburlardır. Değişip dönüşen toplumun da hayatta kalmak dahil her hak ve insanca bir yaşam için faşist suç düzenine karşı her alanda her araçla direnmek dışında seçeneği yoktur.

7- Diktatör ve şebekesinin işlettiği faşist suç düzeninde geçerli olan tek kural gücü yeten yetenedir. Toplumun da bunun farkındadadır ve diktatörle şebekesine karşı derinleşen öfkeyi “kazanacağına güvendikleri” bir hareketle isyana dönüştürme beklentisindedir.

8- Diktatör ve şebekesi ile toplum çoğunluğu arasındaki sütüşme bir açık çatışma olmadığı sürece çözülemeyecek aşamadadır. Devlet dahil her gücü elinde tuttuğuna inanan diktatör ve şebekesine karşı toplum çoğunluğunun da savunmasızlıktan çıkması önümüzdeki dönemin en önemli gelişmesi olacaktır.

9- Faşist suç düzeni kendi içinde çatıştığı gibi toplumla da çatışarak var olabilmektedir ve yıkımı da çatışmayla olacaktır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y