Suç Şebekesine Direnme Hakkıiktidardaki suç şebekesine
direnme hakkı


Her toplumun suçlulara karşı kendini savunup direnme hakkı vardır. İktidar suç şebekelerince gasp edilip ülkenin insanın her olanağı ve kaynağı devlet gücüyle de yağmalanıp talan edilirken tüm toplumun buna karşı koyması meşru bir haktır.

1- Diktatör ve ona bağlı olanlar suç güruhu olmaktan başka her vasfını yitirmiştir. 

2- Devlet ve toplum düzeninin alışılmış “olağan” işleyiş mekanizmaları diktatör ve şebekesinin daha uzun süre iktidarda kalmasına yetmediğinden var olan her toplumsal işleyiş devlet gücüyle akamete uğratılıp zulmün baskının egemen olduğu bir süreç dayatılmıştır. 

3- İktidardakiler bir suç güruhundan başka her özelliğini yitirdiğinden topluma da suç şebekelerinin işleyişindeki gibi ya suç şebekesi şefi diktatöre tapmak ya da her saldırıya uğramayı göze almak seçenekleri dayatılmıştır.

4- Diktatör ve ona bağlı suç şebekesi dışında toplumun tamamına kölece boyun egmek dışındaki her hareketinde saldırılıp kitle katliamı yapmak dahil her türlü insanlık suçu işlenerek toplum korkuyla rehin alınmıştır.

5- Diktatör ve şebekesine pay vermeden her hangi bir ekonomik faaliyetin olanaksızlaştırılmasıyla diktatöre tapacak derece bağımlı olmayan herkes saldırı altına alınmıştır.

6- Diktatörle şebekesi yüz kızartıcı, savaş ve insanlığa karşı işledikleri suçlardan yargılanması gereken suç güruhudur.

7- Diktatör ve şebekesinin suç düzeninde her insanın kendini savunma olanağı sadece örgütlü mücadele ve dayanışmayı gerektirirken toplumun büyük çoğunluğu ise ömrü boyunca örgütlü mücadeleden uzak durmasının ezberletilmiş olmasının zorluklarını yaşamaktadır.

8- Diktatör ve şebekesi, sadece ülkenin her kaynağı ve insanını yağmalamak dışında var olamayacak sömürü düzeninin en gerici, ırkçı vahşet yöntemleriyle saldırarak var olabilen kesimlerinin temsilcisidir. 

9- Ömrü boyunca her koşula katlanarak çalışıp açlıktan bir adım önde olmayı başarı sayması “ögretilmiş” toplum çoğunluğu faşist suç şebekesi iktidarında artık ne yaparsa yapsın bunu başaramayacak hale düşürülmüştür.

10- Hak ve adaletin sadece gücü olanın zorla aldığı bir duruma dönüştürülmesiyle tek gücü örgütlenmek ve dayanışma olan emekçilerin ve toplum çoğunluğunun bunu yapmasının da önü devlet gücüyle kapatılmıştır.

11- Direniş dışında çıkışı olmayan toplumun iktidardaki suç şebekesine karşı her yerde her araçla direnme hakkı vardır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y