Ülken Hayatın Yıkılıp Yağmalanırken Susma Direnişe Katıldiktatör ve şebekesi 
ülkeni hayatını yıkıp yağmalarken
susma sinme direnişe katıl


Diktatör ve şebekesinin işledikleri suç ve yıkımın onaylanıp diktatöre tapınmak topluma devlet terörüyle dayatılmakta. Yıkım ve yağmanın hiçbir sınırı bulunmazken aynı şekilde diktatör ve şebekesi için hiçbir insanın, insani değerin de öneminin kalmadığı yeni katliamların da hazırlığı bir süreç işletilmekte.

Devleti elinde tutan kim olursa ona yaranma, yanaşma veya susup sinme alışkanlığının yaygın olduğu toplumda haksızlık ve zulme karşı direniş de, binbir güçlüklerle boğuşarak “çekirdek” örgütlenmesini korumaya uğraşan devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketinin her alandaki varlıkları sürekli saldırı altında olduğu için, zayıf kalmakta. Toplumun faşist devlet kuşatmasını kıracak gücü bulamayıp korkuyla susup sinmeye sığınması ve bu dönemi de “en az zararla” geçiştirme alışkanlığı hiçbir şey yapmamayı “akıllık” sayan korkak kuşaklarla tüketilen ömürlere dönüşmekte. Yüz kızartıcı, savaş ve insanlığa karşı suçları belgelenmiş şebekenin gasp ettiği devlet ve toplum hayatını yönlendiren her kurum, olanak diktatöre teslim olma dayatması için işletilmekte.
 
Ülkenin her kaynağı, her insan diktatör ve şebekesinin yağma alanı ve rehinidir. Aldığı asgari ücretle veya hayatını sürdürecek olanakların varlığıyla kıt kanaat geçinme şansı olanların bu olanakları da her an kaybetme korkusuyla susup her şeye ilgisiz sinik hali ise sadece diktatör ve şebekesine karşı “güvenebilecekleri” bir isyan hareketinin oluşmasındandır.

Diktatör ve şebekesinin yıkım ve yağmayı sürdürmek için devlet ve yandaş terörüyle toplumu gelecekten umutsuz bir cendere de tuttuğu herkesin az veya çok farkında olduğu bir gerçektir. Toplumda diktatör ve şebekesinin suçlarına bulaşmamış her insan diktatör ve şebekesiyle bir hesaplaşma olmadığı sürece geçmeyecek öfke ile doludur. Toplumların öfkelerini ifade etmeleri ise ancak direnişe katılmalarıyla mümkündür. 
 
Hapishanelerde her siyasi tutsağın ya köleleş ya da katledileceksin dayatmasına uğradığı, diktatöre tapmayan her insanın tehlike altında olduğu ve hiçbir sorunun toplumsal çatışma sokağa taşmadıkça çözülmeyeceği süreçte direnişe katılmak her insan için tek seçenektir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y