Faşizm Suç Düzenidir Teslim Olan Çürür Direnen İnsandır

faşizm suç düzenidir teslim olan çürür 
direnen insandır

37 Yıldır 12 Eylül 1980 Askeri Faşist darbesinin dayattığı hayat koşullarından çıkamayan ülke, devleti elinde tutan suç şebekesinin darbe şartlarını “olağanlaştıran” yöntemlerine de, direnen devrimciler sosyalistler ve Kürdler dışında teslim olmuş durumda. 

Devlet halka yönelik saldırganlığını tek yöntem haline getirip zulüm ve baskıyı arttırınca halkın tek savunma aracı örgütlü gücüdür. Örgütlü olması engellenen ve örgütlü olmayı göze alamayıp sadece mücadele edenleri takdir etmekle yetinmeyi “benimseyen” çoğunluk diktatör ve şebekesinin suç devleti yöntemleri karşısında artık “durumun gereği şartların uygun olup olmaması” vb gerekçelerle tıpkı 12 Eylül 1980 faşist askeri darbesinde olduğu gibi bunu da yapmaz hale geldi. Direnme geleneği zayıf toplumda uzun yıllardır her şeyi göze alıp direnişi taşıyan devrimciler sosyalistler ve Kürd hareketi ise diktaör ve şebekesinin suç devleti saldırganlığına karşı şartlar ne olursa olsun ayakta kalmayı başardı.

Türkiye tarihi boyunca “normal koşullarla” iktidar değişikliği yaşamamış bir ülke, darbeler, entrikalar, yasal dayatmalar, hileler vb iktidar değişikliklerinin temel yöntemleri olmuş. Seçimlerin önceden hazırlanmış senaryolarla yapıldığı ülkede diktatör ve şebekesi bu yöntemi de terk edip darbe şartlarına uygun biçimde her durumda iktidarda kalacak sonuçları “garanti” etti. 

12 Eylül askeri darbesinin devamcısı ve halk düşmanlığında yenilenmiş zulüm ve baskı yöntemleri dayatmacısı diktatör ve şebekesine karşı toplumun teslim oluşu çürümenin de “görünür olağanlığını” arttırmaktadır. Artık çocuklara cinsel istismar, yağma, rüşvet, yolsuzluk, Kürdlerin katliamı, iş cinayetleri, vb sadece sıradan tolumsal “olağanlıklar” haline gelmiş ve bunları yapanlar iktidara yakınlıkları ve güçlerine göre “devlet kahramanı” ilan edilmekle ödül gibi cezalarla yetinmek arasında toplumsal çürümenin bireysel faydalarının rol modelleri yapılmıştır. 

Faşizm suç ve suçlular düzenidir teslim olup susanlar sadece yozlaşıp çürür ve faşizm şartlarında insan kalmanın yegane yolu direniştir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y